ARION
RomanRO 025

Yazar: E.W. Heine
Ƈeviren: Roza Andreeva
Ocak - 2003
1. Basım, İstanbul
352 Sayfa
ISBN 975 571 0981
Barkod :9789755710983
GƜVERCİN GERDANLIĞI
E.W. Heine

Kelheim DĆ¼k'Ć¼ Ludwig, kalesinin bulunduğu adayı Kelheim Şehri'yle birleştiren tahta kƶprĆ¼yĆ¼ gƶrdĆ¼ÄŸĆ¼nde son saati gelmişti. Tarih 15 EylĆ¼l 1231 yılını gƶsteriyordu.
Bu suikast herşeyiyle esrarengizliğini korurken, DĆ¼k'Ć¼n korumaları kılıƧlarıyla parƧaladıkları failin, bir Templier (Tapınak ÅžĆ¶valyesi) olduğunu fark etmişlerdi. Hıristiyanlığın -aynı zamanda dini ve askeri- bu katı ƶrgĆ¼tlenmesinin bir Ć¼yesinin, bir doğulu -MĆ¼slĆ¼man giysileri iƧinde DĆ¼k'Ć¼ hanƧerlemesi, aƧıklanması gĆ¼Ć§ bir olaydı...Ā  Ancak Ƨok uzaklardaki Alamut Kalesi'ndeki Dağın Şeyhi iƧin durum o kadar da anlaşılmaz değildi. Onun fedaileri evrendeki belki de karşı konulması imkansız olan, hatta kimi zaman Hıristiyan Templier ÅžĆ¶valyeleri'ni (Tapınak ÅžĆ¶valyeleri) bile alt edebilecek kişilerdi. Ä°ki dinin bu iki tarikatı arasındaki hiƧ kimsenin bilmediği bir rekabet ve iletişim vardı...
Bu romanı okurken tarih iƧinde değişik toplum ve inanƧlar arasında sĆ¼rĆ¼kleyici bir yolculuğa Ƨıkacaksınız. Yazarın olağanĆ¼stĆ¼ hayalgĆ¼cĆ¼ karşısında şaşıracak ve kitapta geƧen olayların size yapacağı Ƨağrışımlarla derin dĆ¼ÅŸĆ¼ncelere dalacaksınız.