ARION
RomanRO 047

Yazar: Murat Aykaç Erginöz
Ekim - 2020
2. Basım, İstanbul
144 Sayfa
ISBN :
978-605-4092-28-4
Barkod :9786054092284
Tılsımlı Gömlek
Murat Aykaç Erginöz

Şair, aydın ve ilerici bir şehzadenin, Cem Sultan’ın yaşamının anlatıldığı bu romanda iki gerçeği vurguluyor yazar: Biri, sürgünlerin acı kaderi hep olacak ve aydınlar her zaman çile çekeceklerdir. Diğeri, ileride Osmanlı’ya oldukça pahalıya mal olacak Doğu Sorunu’nun ortaya çıkışı. Tılsımlı Gömlek hem tarihsel bir roman hem de bir tutku romanı. Yazar, içten ve coşkulu anlatımıyla Cem Sultan’ın acılı yaşamını ustalıkla kaleme alıyor, okuru akıcı bir üslupla sürükleyip götürüyor.


Prof. Dr. Murat Aykaç Erginöz, eğitimine İsviçre Cenevre Üniversitesi'nde başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi. Akademik kariyerini Paris Sorbonne Üniversitesi'nde yaptı. Mimar, şehirci, yazar, çevirmen olarak birçok telif ve çeviri eseri bulunmaktadır.
Eserlerinden bazıları TV dizisi ve film oldu, İngilizce ve Fransızcaya çevrildi.
Fransa Cumhurbaşkanlığı Devlet Onur Nişanı (L'ordre national du Mérite), Fransa Kültür Bakanlığı Akademik Pal-miye Ödülü (Ordre des Palmes Académiques), TC Kültür Bakanlığı (En İyi Oyun Yazarı) gibi yurt içinde ve dışında önemli edebiyat ve mimari ödülleri bulunmaktadır.