ARION
Yardımcı Kitaplar

Yazar: Alper Başaran
Ekim 2017
1. Basım
90 Sayfa
ISBN :
978-605-9366-17-5
Barkod :9786059366175
Siber Kıyamet
Alper Başaran

Ukraynaā€™da yĆ¼zbinlerce insanın elektriksiz kalmasına, Ä°ngiltereā€™de beş hastaneden birinin hizmet veremez hĆ¢le gelmesine, uƧakların pilotların kontrolĆ¼nden Ƨıkmasına, gemilerin kendilerini karada bulmalarına, dĆ¼nya genelinde 850 milyon dolar kayba neden olan siber saldırılar.

TĆ¼rkiyeā€™de ve dĆ¼nyada Ƨok ƶnemli kamu ve ƶzel kuruluşlara siber gĆ¼venlik danışmanlığı yapanĀ Alper BaşaranĀ son saldırılarda yaklaşan siber kıyametin ipuƧlarını sunuyor.

Ä°nternetin gĆ¼nlĆ¼k hayatı kolaylaştıran yƶnĆ¼nĆ¼n ƶtesinde sĆ¼regelen bir savaş var. Her gĆ¼n ortalama 40 milyar siber saldırının devletleri, şirketleri ve bizleri hedef aldığı bir savaş!... Alper Başaran, Bilgi gĆ¼venliği konusunda 10 yılı aşkın sĆ¼redir Ƨalışmakta; şirketlerin ve kamu kurumlarının yanında, cephede bu savaşı yĆ¼rĆ¼ten bir isim. Kamu kurumlarına ve ƶzel sektƶr kuruluşlarına sızma testi ve siber gĆ¼venlik danışmanlığı hizmetleri sunuyor. Bunun yanında, Ć¼niversite ve sivil toplum kuruluşlarına, bilgi gĆ¼venliği alanında farkındalığı artırmak amacıyla, Ć¼cretsiz eğitimler ve seminerler veriyor.Ā Siber Savaş Cephesinden NotlarĀ isimli kitabın yazarıdır.