ARION
Yardımcı KitaplarYA 007

Yazar: Alper Başaran
Mayıs 2016
1. Basım
260 Sayfa
ISBN :
978 605 9366 02 1
Barkod :9786059366021
Siber Savaş Cephesinden Notlar
Alper Başaran

Bu Kitap, Şirketinizi, Ailenizi ve Sizi Ä°nternette GĆ¼vende Tutacaktır.

Ä°nternet bankacılığı konusunda dikkat edilmesi gerekenlerden, istihbarat hackerlarına, akıllı telefonunuzun gĆ¼venliğinden sosyal medyada Ƨocukların gĆ¼venliği iƧin gerekenlere, hacklendiğinizi anlamanızı sağlayacak ipuƧlarından siber savaşın uluslar ƶtesi boyutlarını kavramanıza yardım edecek ƶnemli olaylarına kadar pek Ƨok konuyu kapsayan, Siber Savaş Cephesinden Notlar, konudan uzak olanların da anlayabileceği bir dille hazırlanmış, gĆ¼ncel bir kitap.

Evde, iş yerinde ve hatta yoldaā€¦ Bilgisayar, akıllı telefon veya tabletā€¦ internet bir şekilde hayatımızın iƧinde! Ä°nternet ile artık hayatın her alanındaki birlikteliğimizde kendimizi korumamızı sağlayacak ipuƧlarını bu kitapta bulacaksınız.

Ā Ä°nternetin gĆ¼nlĆ¼k hayatı kolaylaştıran yƶnĆ¼nĆ¼n ƶtesinde sĆ¼regelen bir savaş var. Her gĆ¼n ortalama 40 milyar siber saldırının devletleri, şirketleri ve bizleri hedef aldığı bir savaş!... Alper Başaran, Bilgi gĆ¼venliği konusunda 10 yılı aşkın sĆ¼redir Ƨalışmakta; şirketlerin ve kamu kurumlarının yanında, cephede bu savaşı yĆ¼rĆ¼ten bir isim.Ā  Kamu kurumlarına ve ƶzel sektƶr kuruluşlarına sızma testi ve siber gĆ¼venlik danışmanlığı hizmetleri sunuyor. Bunun yanında, Ć¼niversite ve sivil toplum kuruluşlarına, bilgi gĆ¼venliği alanında farkındalığı artırmak amacıyla, Ć¼cretsiz eğitimler ve seminerler veriyor.